Spousta lidí dnes žije od krku nahoru, ve své hlavě. Na tělo zapomíná nebo jej bere jako podstavec pro hlavu, sídlo mozku a pomyslný chrám mysli. Se spoustou věcí si děláme těžkou hlavu a ta – nejen v předsunu u počítače, mobilu, televize, na pískovišti a při sportu – těžkne ještě víc.

V jógových pozicích je hlava prodloužením křivky páteře. Naučíme se, aby krk a hlava byly v souladu s držením a cítěním zbytku těla. Roztříštěná, rychlá mysl se pomocí dechu a koncentračních technik ladí s rytmem srdce a tónem duše.

V poloze krku a hlavy a v jejich vzájemné souhře se zbytkem těla často spočívá klíč k našemu pocitu v ásanách a k příznivému toku energie celou naší bytostí. Současně nám jóga praktikovaná s pokorou, zvědavostí a citlivostí, vedená plynulým dechem a nenásilně směřovanou pozorností přinese pocit uvolnění bez rozbředlosti a síly bez úpornosti.

Workshop vám ukáže jednu z cest, které vám praxi ásán mohou proměnit v očistnou meditaci v pohybu a připraví vás nenásilně a přirozeně na pránájámu a meditaci v sedě, jež nám pomáhají odbourávat stres, čistit mysl a prociťovat klidnou a radostnou podstatu bytí nás samotných i všech okolních bytostí.

Cena semináře 650Kč

Uhrazením této částky si rezervujete své místo na semináři ,částku je třeba uhradit nejpozději 10 dní před konáním semináře a to na číslo účtu 1517201053/0800 s poznámkou pro příjemce „Lucie Konigová“
Částka je nevratná,pokud se však nebudete z jakéhokoliv důvodu moci zůčastnit, můžete po předchozí domluvě své místo přenechat jiné osobě.

Rezervace místa u Petry Králové

e mail : sisapeta@centrum.cz

telefonní číslo: 777 856 831

Rezervace

Rezervace této události už nejsou dostupné.

Lektor

LUCIE KÖNIGOVÁ

Lucie studuje, praktikuje a učí jógu a jógovou terapii v tradici Šri T. Krišnamačariji. Měla možnost a štěstí studovat s řadou inspirativních učitelů, jimž vděčí za mnohé - zejména Marcele Mikešové (www.iyengar-joga.cz), Paddy McGrath (www.yogapaddy.com) a Susi Hately (www.functionalsynergy.com). Jejími hlavními učiteli jsou A. G. a Indra Mohanovi (www.svastha.com), jež chová ve velké úctě a lásce. Zdaleka největším učitelem je život sám. Lucie vnímá cestu jógy jako cestu k uzdravení a osvobození, k vyrovnanosti a smíření, vnitřnímu klidu a harmonii. Je přesvědčena, že dál a hlouběji můžeme leckdy proniknout spíše odevzdáním než úsilím. Na svých lekcích se Lucie snaží inspirovat studenty, aby se pokoušeli jít za hranice snadného a zřejmého.