Tento kurz vám nabídne zasvěcení do tajů výroby loutek různých typů, seznámení se s jejich historií, výtvarným pojetím, charakteristickým projevem na jevišti, který vás vrátí v čase do dětských let.
Při výrobě loutky zjistíme, co se ve vás skrývá za dovednosti, jaké potěšení vám přináší soustředěná klidná práce s úžasným výsledkem, do kterého se vám podařilo vložit svůj um a kus sebe.
Na cestě světem loutek vás budu provázet já, Jiří Bareš. Budu vám po ruce a pomůžu vám vytvořit loutku se kterou si vyzkoušíte jak vdechnout život něčemu zdánlivě neživému.
Loutky mě provází už více jak 35 let a nikdy mi s nimi nebylo smutno. Naopak, přinášeli mi radost od chvíle, kdy jsem na nich začal pracovat. Budu rád, když i vy zažijete radost z tvořivé činnosti a osobní svobody.
Jiří Bareš.

A kdo jsem?

V roce 1982 jsem se vyučil uměleckým řezbářem v dílnách Břetislava Kafky zaměřených na výrobu a opravy mobiliáře pro kostely v Čechách a na Slovensku. Po té jsem nastoupil do dílen divadla DRAK, kde jsem pracoval do roku 2021. Během těchto let jsem spolupracoval s výtvarníky v divadle DRAK, ale i na jiných divadelních scénách v Čechách i v zahraničí. Kromě loutek se věnuji volné tvorbě i zakázkám ze dřeva a kamene, jako jsou sochy, reliéfy, hračky, ale i malbě obrazů.

KURZ ZAČNE 8. LISTOPADU, tento den si řekneme veškeré další informace a postup výroby.

Loutky stihneme vyrobit, jako vánoční dárek.

Marionety na nitích:

  1. seznámení s postupem prací, typy loutek ( technologie) a příprava výkresu
  2. řezba hlavy, těla, částí
  3. řezba hlavy, těla, částí
  4. řezba hlavy, těla, částí
  5. sesazování jednotlivých částí
  6. sesazování jednotlivých částí
  7. navázání
  8. povrchová úprava, vodění

24h celkem / 6-8 osob

Cena kurzu je 7200,- a v ceně je veškerý materiál

Přihlašování přímo v kavárně nebo na mailu info@articok.cz

 

Lektor