Večery pod Bílou věží – pravidelná setkávání v galerii Artičok.

Nevšední rozhovory Ilony Dvořákové s nevšedními lidmi, které spojuje láska k našemu kraji a Hradci Králové.

Hostem Ilony Dvořákové v pořadu Večery pod Bílou věží bude tentokrát česká operní pěvkyně, mezzosopranistka Dagmar Pecková.

 

„Zpívání pro mě není jen sled krásných tónů. Naopak. Lidský hlas je schopen vyjádřit nejjemnější, ale i nejtemnější prostor duše. Můžou vzniknout tóny zářivé vírou, ostré, jako břitva dýky, a temně zoufalé, jako volání po spravedlivé pomstě.“

 

Dagmar Pecková, česká operní pěvkyně, mezzosopranistka, se narodila v Chrudimi.

Absolvovala Pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá v drážďanské Semperově opeře a Státní opeře v Berlíně, představila se též v řadě dalších významných světových scén (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona aj.) včetně londýnské Královské opery Covent Garden.

V rámci své koncertní činnosti vystupuje na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst. Zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupuje i na mezinárodních festivalech v Bregenzu, Salcburku, Praze či San Sebastianu.

Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Music Festival, kde byla v roce 2014 rezidenční umělkyní.

Spolupracuje s Českou filharmonií i dirigenty (Jiří Bělohlávek, Sir Charles Mackerras, Richard Hickox, Libor Pešek ad.). Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roce 1999 obdržela Pecková Cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

 

Vstupné 150 Kč / pro seniory 80 Kč.

Akce se koná s podporou statutárního města Hradec Králové.

Rezervace

Rezervace této události už nejsou dostupné.

Host

Dagmar Pecková