Večery pod Bílou věží pravidelná setkávání v galerii Artičok

Nevšední rozhovory Ilony Dvořákové s nevšedními lidmi, které spojuje láska k našemu kraji a Hradci Králové.

Hostem Ilony Dvořákové v dalším pořadu z cyklu Večery pod Bílou věží bude v úterý 9.října Marek Wollner – šéfredaktor reportážní publicistiky České televize, dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT a 168 hodin.

 

Plzeňský rodák Marek Wollner se narodil 21. ledna roku 1967. Středoškolská léta až do maturity strávil na gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Poté vystudoval Pedagogickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Po dvou letech se rozhodl pro studium žurnalistiky na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil do redakce Lidových novin, odkud později přešel do Respektu. Byl jedním ze zakladatelů týdeníku Týden, odkud odešel v roce 1999 do redakce zpravodajství České televize. Během působení v redakčním kolektivu zpravodajů se stal hlavním dramaturgem a moderátorem publicistického pořadu Reportéři ČT.

V roce 2007 vydal básnickou sbírku Pamatuju. Jako autor rozsáhlejších próz se v roce 1997 představil románem Ukradené knihy a po delší přestávce publikoval román Babiččin Majnkamf a já (2008).

V únoru 2016 získal Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2015.

Je ženatý, má manželku Kateřinu, dceru Lindu a syna Filipa.

 

Vstupné 150 Kč / pro seniory 70 Kč.

Rezervace

Rezervace této události už nejsou dostupné.

Host

Marek Wollner