Večery pod Bílou věží pravidelná setkávání v galerii Artičok

Nevšední rozhovory Ilony Dvořákové s nevšedními lidmi, které spojuje láska k našemu kraji a Hradci Králové.

 

Hostem Ilony Dvořákové v cyklu pořadů Večery pod Bílou věží bude nejznámější český námořní kapitán Josef Dvorský, který od roku 2010 brázdí světová moře na replice historické plachetnice La Grace.

Podle dostupných pramenů se La Grace ( z portugalštiny „Půvabná“) jmenovala loď prvního skutečného českého námořníka a piráta  Augustina Heřmana. Ten ve službách holandské Západoindické společnosti přeplul několikrát Atlantik, poté přepadal španělské obchodní lodě a později se stal největším vývozcem tabáku v Americe.

La Grace má za sebou také velké sportovní úspěchy. Stala se absolutním vítězem prestižní Lycamobile Mediterranean Tall Ships regaty a to jak ve třídě A, tak v celkovém pořadí z 31 lodí. V kategorii A do té doby ještě nikdy česká loď nezávodila. V roce 2015 pak dojela jako druhá v závodě The Tall Ships Races 2015 z irského Belfastu do dánského Aalborgu.

Jaké to je splnit si klukovský sen? Jak se žije na moři a kudy se Josef Dvorský spolu s La Grace do dnešních dnů plavil? Do jakých nezáviděníhodných situací se spolu s posádkou dostal? Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění doplněné fotografiemi a ukázkami videí.

 

Vstupné 150 Kč, pro členy Jachtklubu a účastníky plavby na La Grace 100 Kč.

Rezervace

Vstup Cena Množství
Vstupné 150,00Kč Vyprodáno
Jachtklub/účastníci plavby 100,00Kč Vyprodáno

Platba za rezervaci se uskuteční v den konání akce na místě.

Host

Josef Dvorský

Dalším hostem pořadu Ilony Dvořákové bude 23.1. kapitán Josef dvorský.

https://www.lagrace.cz/cs