Náš lektor vás provede během kurzu základními kresebnými technikami (tužka, uhel, křídy, pastely, pastelky, tuš). Kurzu se může zúčastnit každý začátečník i pokročilý. Náplň kurzu je zaměřena na základy kresby, navazující na tvorbu podle skutečnosti a volná témata, která vycházejí z vlastní představivosti. Naučíte se poznávat základy stavby obrazu – kompozici a perspektivu s cílem, dosáhnout výtvarného výrazu. Přijďte si vyzkoušet a rozvinout své kresebné dovednosti.

Platba za 9 lekcí, které budou probíhat do ledna – 2250 Kč (jednorázová zkušební lekce 300 Kč)

Potřeby na kresbu a malbu budou k dispozici pouze na prvním setkání, dále si je účastníci pořizují sami podle instrukcí lektora. Uhrazení předplatného proběhne taktéž na první lekci.

Kurz bude zahájen pouze při přihlášení minimálně 4 účastníků. Možno proplatit z fondu FKSP. 

Registrujte se  prosím v našem formuláři níže. 

 

Rezervace

Datum Vstup Cena Množství
Jednorázové kurzovné 300,00Kč Vyprodáno

Platba za rezervaci se uskuteční v den konání akce na místě.

Lektor
t

Tomáš Miro Záhořík

Výtvarné vzdělání v malbě a kresbě jsem získal v letech 1970 – 1980 u královéhradeckého malíře Oty Klečka a dále rozvíjím své hřivny jako autodidakt. Malovat pro mě znamená být ! Všechno, čím jsem v životě prošel a procházím se nějakým způsobem odráží v mé tvorbě, hledám neustále styl a formu, jak zviditelnit neviditelné ! Myslím, že síla a krása malby je v její individuální jedinečnosti a neopakovatelnosti. Vzhledem k tomu, že umění je velmi subjektivní způsob sebevyjádření a vychází z rozdílných způsobů vnímání světa, myslím, že jedno téma na jeden obraz nestačí. To je pro mě nekonečný pramen inspirace. Expresivní malba je pro mě nejpřirozenějším způsobem, jak vyjádřit emoce spojené s nejrůznějšími prožitky, sny, imaginacemi a smyslovými zkušenostmi. Netrvám na tom, aby divák přesně rozuměl tomu, co je obsahem a smyslem mého díla – to často ani já sám hned nevím – jde spíš o to, pozvat ho skrze vizuální a emoční zkušenost do jeho vlastního světa fantazie.

www.cheironart.cz