Quilling nebo také papírový filigrán je umění využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Ve výsledku díky správné kompozici jednotlivých tvarů lze vytvořit krásný a originální obrazec. Výtvarná metoda jistě zaujme všechny, kteří rádi tvoří něco nového, originálního a neokoukaného. Technika není náročná na materiál a po zapracování ani na čas. Tvořit pomocí papírových proužků mohou už i děti školního věku. Tato technika rozvíjí jemnou motoriku, fantazii a kreativitu. Na kurzu se účastníci nejprve seznámí s historií této techniky, dále s pomůckami a materiálem, který se využívá při práci. Papírové proužky se naučí stáčet, formovat a lepit do požadovaných tvarů, ze kterých pak vzniknou originální přáníčka a dekorace.

Materiál a pomůcky budou zajištěny.

Cena: 250 Kč

Minimální počet 5 účastníků pro uskutečnění kurzu. Počet účastníků je omezen, proto se, prosím, registrujte v našem systému.

Lektor

Mgr. Jana Jedličková + Mirka Hlávková

Jmenuji se Jana Jedličková a jsem učitelka – speciální pedagog. Vystudovala jsem MU v Brně obor Speciální pedagogika – výchova a vzdělávání dětí předškolního a školního věku, moje specializace je psychopedie, somatopedie a oftalmopedie. Vzhledem k tomu, že má práce je náročná, hlavně po stránce psychické, hledala jsem "něco", u čeho bych relaxovala. Našla jsem se v lidové tvorbě a kreativním tvoření. Od roku 2008 jsem členkou Spolku lidové tvorby v Hradci Králové a od roku 2010 členkou Asociace malířek a malířů kraslic České republiky se sídlem v Libotenicích. Ve svém volném čase se věnuji lektorování kreativních kurzů pro děti a dospělé v Hradci Králové a okolí. Lidovou tvorbu a s ní spojené techniky také předvádím na různých řemeslnických akcích či výstavách.

www.lidova-a-kreativni-tvorba.webnode.cz