Představujeme unikátní propojení živého koncertu s jógou a srdečně zveme na meditaci pohybem. Klubová záležitost pro fajnšmekry s omezenou kapacitou Galerie Artičok. Nadýchněte se s námi čerstvého března!

 

TANEC UPROSTŘED JÓGY

V první části lekce se připravíme pranajamickým cvičením v rytmu dechu udžají, naladíme se na naše tělo a zvýšíme koncentraci. Ve střední části se společně protančíme dynamickou vinjasou* a lekci zakončíme vědomým ovládání dechu ve statických pozicích. Závěrečná část patří relaxaci a meditaci, vše za doprovodu hudby vnitřních krajin.

*Vinjasa je plynulé spojení dechu a pohybu, kterým přecházíme z jedné pozice do druhé. Navíc používáme při asánové praxi speciální dech udžají (pomáhá zahřívat a detoxikovat), dristi (směr pohledu – pozornosti do sebe) a bandhy (neustálá aktivace určitých svalů). Kombinace těchto prvků spolu s danými pohyby vede časem k hluboké meditaci v pohybu.

 

Rezervace míst: mail@najednombrehu.cz nebo na tel: 776 705 628

Vstupné 490, – na osobu / kapacita omezena

 

 

Lektor

PETRA Štrossová a Martin MAOK Tesák

PETRA Štrossová
Lektorka jógy dynamického i "klasického" směru (power jóga, hatha jóga, gravidjóga), aktivně se věnuje výuce a organizaci seminářů s jógovou tématikou v Hradci Králové. K józe ji přivedla lektorka Dina Wills ve Francii, kde několik let žila a velkou inspirací je jí Patrick Broome s Jivamukti jógou a Paul Castellague s Acro jogou a životním přístupem vůbec. Vedle jógy jsou její velkou vášní havajské a tlakové masáže. Práce s lidmi je pro ni velkou inspirací a potěšením, o čemž svědčí zcela naplněné lekce jógy jak v Artičoku, tak ve studiu Yogadream v Hradci Králové.

Martin MAOK Tesák
Hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista a člověk, jehož hlavním sebevyjádřením je hudba. Pochází z Bratislavy a na české scéně je znám se svou "léčivou" hudbou již desítku let.
"Mé hudbě bych mohl nalepit tisíc nálepek a nebyla by ani jednou z nich a současně všemi. Hudba je pro mě vyjádřením svobody, lásky a úžasu z tvořivého okamžiku barvitého světa Duše. Je ale i zastavením pohybu, kdy naplníme prázdnotu krásou a rozpustíme se v jediném bodě. "
Maokovy zasněné plochy, zpěv a hudební "looping" vzniká z momentálního okamžiku. Při této lekci jógy tedy bude oscilovat mezi meditační a taneční podobou.

www.najednombrehu.cz