Sláma byla v dřívějších dobách velmi oblíbeným materiálem k výrobě různých užitkových ale i ozdobných (zvykoslovných) předmětů. Pro výrobu se používala především sláma žitná, mlácená (stébla zůstala neporušená). Ze svazků slámy se pletly stáčením od středu nádoby ošatky na chleba, zásobnice na mouku, peří, sůl, včelí úly, slepičí kukaně a další předměty. Tato starobylá technika se vyskytovala na území celých Čech a na střední a jižní Moravě.

Praktická dílna zaměřená na výrobu ozdob ze slámy. Účastníci se naučí se slámu zpracovat a seznámí s historií zpracovávání tohoto přírodního materiálu.

Účastníci si donesou: vatu, nůžky, bílou nit, ručník. Šustí bude zajištěno.

 

Cena kurzu: 260 Kč

Minimální počet 5 účastníků pro uskutečnění kurzu. Počet účastníků je omezen, proto se, prosím, registrujte v našem systému.

Lektor

Mgr. Jana Jedličková

Jmenuji se Jana Jedličková a jsem učitelka – speciální pedagog. Vystudovala jsem MU v Brně obor Speciální pedagogika – výchova a vzdělávání dětí předškolního a školního věku, moje specializace je psychopedie, somatopedie a oftalmopedie. Vzhledem k tomu, že má práce je náročná, hlavně po stránce psychické, hledala jsem "něco", u čeho bych relaxovala. Našla jsem se v lidové tvorbě a kreativním tvoření. Od roku 2008 jsem členkou Spolku lidové tvorby v Hradci Králové a od roku 2010 členkou Asociace malířek a malířů kraslic České republiky se sídlem v Libotenicích. Ve svém volném čase se věnuji lektorování kreativních kurzů pro děti a dospělé v Hradci Králové a okolí. Lidovou tvorbu a s ní spojené techniky také předvádím na různých řemeslnických akcích či výstavách.

www.lidova-a-kreativni-tvorba.webnode.cz