Mezinárodní prodejní výstava Hradecký nůž vznikla z nadšení p. Miroslava Rybáře, rodáka z Hradce Králové. Pan Rybář vzpomíná: „Od malička jsem s úctou sledoval řemeslnou dovednost kovářů a nožířů, četl o výrobních procesech, o metalurgii a často i o nadsazených vlastnostech chladných zbraní. Začal jsem vyrábět nože pro kamarády, navštěvovat výstavy nožů. Pak jsem si uvědomil, že Východní Čechy již žádnou podobnou výstavu nemají.  A tak mi přišel jako dobrý nápad přiblížit lidem i z našeho kraje toto nádherné řemeslo.“

19. listopadu 2022 od 9 hod proběhne již sedmý ročník Hradeckého nože, tradičně v krásném prostředí hradecké galerie Artičok na třídě Karla IV. Na této mezinárodní prodejní výstavě budou prezentovat své krásné řemeslné dílo nožíři hned z několika zemí.

Ve 12 hod navíc předvede své bojové umění instruktor boje s nožem pan Janoušek, který trénoval i jednotky Izraele a Kolumbie. Přijďte nás navštívit, zažít nádherný víkend a třeba i zakoupit úžasný dárek pro sebe, nebo pro své nejbližší. Vždyť nůž lidstvo provází od úsvitu věků. Může být zbraní, ale často je spíše pomocníkem v běžném životě – doma i v přírodě. Každý návštěvník výstavy má navíc šanci vyhrát pěkný dárek. (https://www.casnaryby.cz/nenechte-si-ujit-uzasnou-prodejni-vystavu-hradecky-nuz-jiz-19-listopadu-p288.htm?fbclid=IwAR3h182WVWPAos3APYf29dIyJrkeGWi1-ahHshYp7voF1wceCG58uWblRyc)

Lístky budou k zakoupení na místě

Vstupné 100,-

Senioři 50,-

Děti do 15 let ZDARMA

https://www.facebook.com/groups/296970171804200

Lektor