21. 9.  Artičok

Od 16 do 17.30 hod. Tvůrčí dílna: Výroba levandulových mýdel

 

Víte, že levandule má uklidňující účinky? Tato typická rostlina z Provence má omamnout vůni a pomáhá ulehčovat od stresu a od bolestí. Přijďte si odpočinout a v příjemné atmosféře si vyrobit přírodní levandulové mýdlo, které si odnesete domů!

Vstup volný.

Rezervace na: atelier@articok.cz / Tel.: 608 868 202

Od 17.30 do 18.30 hod. Úvod do tajů francouzského jazyka

Vždy jste snili o tom proniknout do tajů francouzského jazyka? Tak konec výmluv a chopte se příležitosti! Ať jste úplný začátečníci, nebo už s francouzsštinou koketujete, přijďte! Naučíme vás základní fráze, nebo si popovídáte s rodilými mluvčími v příjemném prostředí!

Vstup volný.

Rezervace na: atelier@articok.cz / Tel.: 608 868 202

Od 19 hod. Francouzský film s českými titulky: Hraji mrtvého

Popis: Jeanovi je čtyřicet a jeho herecká kariéra silně vázne. Snaří se, seč může, ale pořád nic. Na úřadu práce mu nabídnou trochu zvláštní brigádu – hrát mrtvoly během rekonstrukcí zločinů…

Původní verze s českými titulky.

Doba trvání: 1h 44min

Vstup volný.

22. 9.  Artičok

Od 11 hodin – Francouzský trh

Přijďte na francouzský trh a uvolněte se při skleničce dobrého vína a dalších francouzských specialit. Nebute toho litovat! Na trhu budou produkty „made in france“. Můžete ochutnat francouzské sýry, paštiky, budou zde i kosmetické výrobky z levandule a na závěr trhů vás čeká koncert dua Nos dames (francouzské chansony).

 

Všeobecné informace na: www.francouzstina-pardubice.cz / af@afpardubice.com /

Tel.: +420 466 501 457