Pokud máte nějaké trápení, zažíváte stres, nebo se prostě zrovna potřebujete s někým pomuchlat, právě pro Vás máme v galerii Artičok náš kočičí salónek!

Aneb jak zpívá Jiří Suchý: kotě je solidní, nervy vám uklidní. Přijďte si pohladit, popřípadě pohrát, zatímco Vás naše obsluha bude rozmazlovat dobrotami z baru.

Goya

*12. 3. 2015

Hradec Králové, Slezské předměstí

Charakteristika:

Pohodový, přítulný až dotěrný, velmi lenošný a miluje vaše kabelky! Skutečný pán svého teritoria. Za nepřízně počasí se nejraději válí, nebo skotačí na prolízačce v kočičím salónku.

Lautrec

*12. 3. 2015

Hradec Králové, Slezské předměstí

Charakteristika:

Flegmatický, přítulný, žije si svým životem s kočkama z okolí a občas se příjde nažrat. Ve svém salónky miluje leháro na pelíšku u stropu. Pro mazlení si ale vždy rád sleze dolů…

Felinoterapie

(z lat. felis – kočka, terapie – léčba)
Felinoterapie patří podobně jako canisterapie mezi zooterapie. Jedná se o podpůrnou léčbu somatických i psychických poruch a zátěží. Jejím principem je přímý kontakt pacienta s kočkou domácí. Méně náročnou formou terapie je AAA (Animal Assisted Activites) – kočka svou přítomností navozuje příjemné prostředí, její kontakt s pacientem je nenucený, pacient i kočka sami volí své aktivity (např. česání srsti apod.)