Vernisáž proběhne u příležitosti zahájení prodejní výstavy, která zachycuje průřez autorčinou tvorbou. Mandaly La Petien jsou výjimečné svoji živou tváří, kterou ji vdechují krystaly komponent Swarovski.

 

Co je to mandala? Mandala je slovo pocházející z východu, ze staroindického jazyka sanskrt. Ten nám říká, že mandala znamená kruh, ale i střed. Jde tedy o obraz, který reprezentuje viditelný vnější svět (kruh) i vnitřní svět (střed). Jedná se zpravidla o kruhový obrazec s pravidelně uspořádanými tvary, přičemž obsahuje symboly, čísla, tvary, barvy, … To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii. Tento princip je využíván zejména u mandal dle posvátné geometrie, která pozitivně působí na naší psychiku. Při práci s pravidelnými obrazci se duše zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. V mandalách se potkávají již zmiňované barvy a tvary. Zatímco barva je považována za projev ženské energie, tvar je projevem mužským.
V mandale dochází k setkání obou těchto aspektů, čímž dochází k nastolení rovnováhy.

„Pro mě je analogií života. Představuje nás samé a svět kolem nás. Často bývá tvořená z mnoha vrstev, stejně jako náš život, rozhodneme se překročit hranice jedné a otevřou se nám dveře další.“

Lektor

Mgr. Petra Němečková

Autorku naleznete pod značkou La Petien. Více než 10 let se věnuje osobnímu růstu, je terapeutkou osobního rozvoje, firemní koučka, autorka mandal. Napomáhá klientům v nalezení sebe sama, sebepřijetí, sebelásce. Prioritou dnešní doby jsou vztahy a komunikace na všech úrovních. Petra je na této cestě průvodcem nejen jako terapeut, ale i jako tvůrce osobních mandal či náramků přání.

www.lapetien.cz