Milí přátelé! Po delší době zveme do hradeckého Artičoku na jógový seminář, tentokrát se skvělou Alicí Červinkovou,je to inspirativní lektorka dynamického směru jógy a vědomého přístupu k praxi. Alice Vás obejme svou vlídnou otevřeností, hlubokou znalostí fyziologie a terapeutickým přístupem k tělu. Nenechte si ujít!

Obsah kurzu: Vinjása: dynamické přechody mezi pozicemi

Sanskrtský výraz vinjása má více významů. My se zde zaměříme především na vinjásu jako způsob vázání jednotlivých jógových pozic dohromady tak, aby pohyb plynul spolu s dechem. Vinjása je tu metaforou plynutí. Při práci na složitějších přechodech použijeme také další princip vinjásy, který nás učí vstupovat do komplexnějších pohybových vzorců skrze jejich postupné budování od jednoduššího ke složitějšímu.

Workshop je tak otevřený všem zájemkyním a zájemcům o silovější a rozhýbanější jógovou praxi, při které ale nerezignujeme na vědomý pohyb, plynulost a pozornost. Budeme pracovat s gravitací a těžištěm, abychom tělo nesli prostorem s lehkostí a bezpečně. Inspirovat se budeme některými klasickými (přískoky a odskoky v pozdravu slunci) i méně známými přechody mezi pozicemi, které se používají v aštanga józe. Nicméně znalost této metody není pro seminář nutná. Plynulost cvičení není rozhodně výsadou fyzicky zdatných jedinců, je to možnost, jak se hýbat, kterou si může zvolit každý bez ohledu na to, kde se zrovna v joze nachází. K budování síly a obratnosti tyto dynamické přechody ale výrazně přispívají.

Pokud pečujeme o přechody mezi pozicemi, tedy provádíme je vědomě, s lehkostí a tak, aby nám pomohly následnou pozici zaujmout, cvičení se stane usebranější a mysl nikam neutíká, zůstává spojená s pohybem a dechem. Můžeme tedy také říct, že i dynamické přechody ve svém výsledku pomáhají zklidnit mysl a ponořit se ještě o něco hlouběji do jógové praxe.

 

Vstupné 490 Kč
REZERVACE NUTNÁ na této emailové adrese: vanda@vandayoga.cz

Lektor

Alice Červinková

Alice Červinková učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu (vinjása jóga), v józe se zaměřuje na dynamické směry a do její pravidelné praxe patří aštanga jóga. V současné době studuje jógu u Borise Georgieva ve Vídni, vědomý pohyb a somatiku u Reny Milgrom v Praze.
Józe se soustavně věnuje od roku 2006 a od roku 2011 jí vyučuje. V letech 2013-2018 spolu provozovala jógové studio Akasha v Praze, v současné době se kromě lekcí pro veřejnost a individuální práce věnuje také výuce budoucích učitelů a učitelek jógy v rámci programu Jóga jako vědomá cesta, který spolu založila.