Večery pod Bílou věží – pravidelná setkávání v galerii Artičok.

Nevšední rozhovory Ilony Dvořákové s nevšedními lidmi, které spojuje láska k našemu kraji a Hradci Králové.

Hostem Ilony Dvořákové v pořadu Večery pod Bílou věží bude tentokrát reportážní fotografka Alžběta Jungrová.

 

Alžběta Jungrová je česká reportážní fotografka a pravnučka novináře Ferdinanda Peroutky. Fotografovat začala na základní škole. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa a často se dostává do riskantních situací. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli.

Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a o za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo.

Pracuje na několika dokumentárních projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.

Během svých reportážních cest po světě viděla mnoho utrpení a bídy. A tak dnes hledá jejich protipól – například v souboru fotografií, které zobrazují lidské štěstí.

 

Vstupné 150 Kč / pro seniory 80 Kč.

Akce se koná s podporou statutárního města Hradec Králové.

Rezervace

Rezervace této události už nejsou dostupné.

Host

Alžběta Jungrová