V současnosti se věnuje především malbě. Na plátnech a deskách maluje olejem i akrylem, kombinuje také techniky malby na hedvábí s akrylovými barvami.

„Její práce jsou charakteristické výrazovou monumentálností, soustředěností tématu, proměnlivostí a zaměnitelností prostoru, hmoty a světla, kombinací statické i dynamické atmosféry. Barvy a vztahy mezi prostory, objekty a světlem jako by zachycovaly děj, situaci. Často také pracuje s možností minimálně dvojího pohledu na to, co je prostor a co hmota, což někdy umocňují geometrické motivy a práce s ornamentem. Stejná témata vyjadřuje různými motivy, pro stejné motivy hledá nové výrazové možnosti v jiných technikách a nové barevnosti.“ (df)

Je členkou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové, pravidelně vystavuje v galeriích v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Táboře, Kladně, Poděbradech, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Litomyšli, Olomouci…

Vernisáž hudebně doprovodí duo Nos Dames

Hudební duo má dvě stálé členky: Martinu Forejtkovou (klavír, akordeon, zpěv) a Kateřinu Prokešovou (violoncello, zpěv). Na repertoáru pravidelně naleznete písně velikánů klasického francouzského šansonu jako například Édith Piaf, Charlese Aznavoura, Jacquese Brela, Yvese Montanda a zároveň českému publiku představují současné frankofonní interprety: např. zpěvačky Zaz, Wende Snijders anebo rapera Stromae.

www.nos-dames.webnode.cz/o-nas/

 

 

Autor

Lucie Staňková

Život Lucie Staňkové (*1966) je spjat s Hradcem Králové. Dcera hradeckého malíře Jiřího Šindlera zde vystudovala Gymnázium J. K. Tyla ve třídě s výtvarným zaměřením, pak pokračovala ve studiu textilních technik na VUPŠ v Praze. Po ukončení studií žila a pracovala v Praze, zabývala se tkaním gobelínů, tapiseríí a paličkovanou krajkou později i malbou. Po narození dvojčat se roku 1995 vrátila i s rodinou zpět, žije a pracuje ve svém domě na Novém Hradci Králové.
Založila zde „Ateliér LABYRINT“, což je domácí podkrovní a v létě i zahradní výstavní prostor, kde pravidelně vystavují svá díla malíři, grafici, sochaři a fotografové hledající své vyjádření spíše v abstrakci. Jak ze samotného názvu vyplývá, jde o hledání a také setkávání nejen místních výtvarníků, ale i jejich přátel, galeristů i dalších příznivců. Spolupracuje také s interiérovými architekty a designéry.

www.atelierlabyrint.net