Výstava obrazů a grafik Ivy Hüttnerové plných lidských příběhů, pohody a laskavého humoru. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 30. 11. v 18:00.

 

Malířka a herečka, narozena a žijící v Praze. Vystudovala DAMU. V současné době ji vnímáme především jako malířku, její osobitý styl vychází z autorčiny záliby v idylickém zobrazování staré Prahy a jejích obyvatel. Kromě obrazů se realizovala jako autorka plakátů, jevištních dekorací a také kostýmů. Kromě ilustrací vydala čtyři vlastní autorské knihy, každoročně jí také vychází nástěnný kalendář. Několik let moderovala vlastní televizní pořad „Domácí štěstí“. Vystupuje v divadelním představení „domácí@štěstí.hned“ od autora Jiřího Justa v divadle Semafor.

Je sběratelkou starých předmětů z domácnosti a její romantický pohled na svět kolem nás a na idylku „starých dobrých časů“ se odráží i v jejich obrazech i grafikách. Jsou plné drobných lidských příběhů, pohody a laskavého humoru dob dávno minulých. Své obrazy prezentovala již ve více než dvou stovkách výstav doma i v zahraničí. Její díla jsou zastoupena v mnoha soukromých sbírkách, ale i v expozicích naivního umění v zahraničí.

 

 

 

Autor

Iva Hüttnerová

www.ivahuttnerova.cz